Nova teniska zvezda -18-godišnji Alkaraz pobedio je i upisao se u istoriju!

Istorija svedoka!

U rano jutro 4. aprila, po pekinškom vremenu, 18-godišnji Alcalás je izbio kada je zaostao sa 1-4 u prvom setu, osvojio 9 od narednih 10 inninga, savladao Rude sa 7-5, 6-4, i pobijedio u prvoj utakmici sezone.Druga kruna, treća kruna u karijeri.Alkarazu je ovo prva Masters titula u karijeri i treći najmlađi Masters šampion u istoriji.Istovremeno, Alkaraz je oborio Đokovićev rekord i postao najmlađi šampion u istoriji Igara u Majamiju!
tenis -1

Od nove sezone, Alcaraz je izgubio samo dvije utakmice na Australian Openu i Indy Mastersu, izgubivši od Berettinija, drugoplasiranog, i Nadala, jednog od velike trojke.U ostalim utakmicama Alkaraz je pobedio Cicipasa, Beretinija, Aguta, Norija, Monfisa, Hulkača, Švarcmana, Fonjinija, Kežmanovića i tako dalje.Nije ni čudo što je Nadal rekao: „Alkaraz je već jedan od najboljih igrača, veoma je svestran, ima veoma agresivan napad i čvrstu odbranu.Ne iznenađuje me što je uradio nešto sledeće.“Nadalove primjedbe su iznesene prije dvije sedmice nakon bitke u tri seta između Nadala i Alcalása.U tom meču Alcalás je zadao Nadalu dosta muka, sa samo jednim bodom u ključnim poenima.Male fluktuacije su samo izgubile utakmicu.Iako je propustio finale na Indy Mastersu, Alcaraz je ipak napravio najbolji rekord u svojoj karijeri na Mastersu.

tenis -2

Dolaskom na Majami Masters, Alcalás je nastavio da divlja.Alcalás je savladao Vsovića, Čilića, Cicipasa, Kežmanovića i Hulkača i prvi put ušao u finale Mastersa.U finalu, sučeljavajući se s Ruddom, koji je također prvi put ušao u finale Mastersa, čak i velikog srca kakav je bio Alcaraz, neizbježno je bio malo nervozan, pa je u prvom setu zaostajao 1-5.Alcaraz, koji se postepeno prilagođavao atmosferi finala, krenuo je u kontranapad i izjednačio rezultat u tri uzastopne utakmice.Na kraju seta Alcaraz je slomio pojas i osvojio prvi set sa vodstvom od 7-5.U drugom setu Alcaras je na početku sesije uspostavio brejk prednosti i zapečatio pobjedu 6-4.2-0, kada je Alcaraz zaostajao 1-4, dobio je 9 od sljedećih 10 utakmica i pobijedio Rudea.Osamnaestogodišnji Alkaraz oborio je Đokovićev rekord osvajanja Mastersa u Majamiju sa 19 godina i postao najmlađi šampion turnira u Majamiju!

tenis -3

U trenutku osvajanja šampionata, Alkaraz i trener Ferero, koji se upravo pozabavio očevom sahranom, dugo su se zagrlili kako bi proslavili pobedu.Od prošlogodišnjeg četvrtfinala US Opena do prvog Masters šampionata, Alcaraz je postigao takav uspjeh za samo pola godine, postavši najiščekivanija generacija poslije 00-ih u muškom tenisu.Alcaraz je ovim prvenstvom postavio visoko 11. mjesto u karijeri, samo jedan korak od prvog ulaska u prvih deset.

tenis -4

Ovaj put je Miami osvojio prvenstvo, čime je Alcalás postao treći najmlađi igrač koji je osvojio Masters šampionat, uz Zhang Depeija i Nadala.Alcalás je bio toliko uzbuđen zbog toga da je počeo težiti većim ciljevima: „Nema riječi da opišem kako se trenutno osjećam, ali osvajanje moje prve Masters titule u Majamiju je tako posebno.Veoma sam zadovoljan ovom pobjedom, Cilj ove godine je bio osvojiti 500, i to sam i uspio.Sljedeće što treba učiniti je osvojiti ovaj Masters.Nadamo se da su glavni sljedeći.”

Ako želite da postanete profesionalniji teniser poput Alcalasa, probajte siboasimašina za gađanje tenisa,mašina za vežbanje tenisabi vam najbolje pomogao u treningu tenisa.

Vrijeme objave: Apr-15-2022